Народний ансамбль сучасного танцю «Екзотика»


Анжелiка Анатолiївна Хоменко


художнiй керiвник Народного ансамблю сучасного танцю «Екзотика»

Захоплення мистецтвом та любов до хореографії зародилися ще у 12-ти річному віці, коли активна, талановита дівчинка почала займатися у танцювальному гуртку «Світанок», під керівництвом Марини Філіної. Згодом, Анжеліка стала ученицею Валентини Дорофеєвої у ансамблі «Джерельце» при Палаці культури курорту «Миргород». Займаючись в ансамблі, вона зробила для себе точний вибір майбутньої професії!

У 1992 році закінчила Сумське училище культури по спеціальності  клубний працівник,  керівник самодіяльного хореографічного колективу, і працювала рік керівником  хореографічного колективу при Будинку дитячої творчості у місті Севастополі.

В грудні 1994 року повертається в своє рідне місто Миргород і починає працювати  хореографом при цирковій студії «Мрія».

А вже у вересні 1995 року створює свій колектив «Екзотика», керівником якого є до сьогоднішнього часу. За півтора року зуміла з колективом поставити свою сольну програму, яка мала великий успіх серед глядачів.

Талановита, творча, наполеглива, вмілий керівник Анжеліка Хоменко будує свою роботу на досконалих професійних знаннях специфіки хореографічного жанру. Добре володіє методикою роботи з дітьми різного віку. Перша в закладі почала працювати з дітьми чотирьох — п’яти років. Прекрасний психолог. Вміє спілкуватися з дітьми різних вікових категорій, батьками, колегами по роботі.

У 2004 році стала переможцем міського рейтингу популярності «Людина року». За добросовісну та творчу роботу нагороджена грамотами міського відділу  освіти (2002, 2004, 2006, 2009, 2010, 2014рр); обласного управління науки і освіти (2005, 2008, 2010рр); обласного управління культури (2005, 2013рр); ОЦЕВУМ (2010р); Українського державного центру позашкільної освіти (2009р); Миргородської міської ради (2006, 2008, 2010, 2012рр); Полтавської обласної ради (2014р); Міністерства освіти і науки України (2007р); Міністерства культури і мистецтв України (2004р).

За багаторічну діяльність із дитячим колективом у хореографічному ансамблі сучасного танцю «Екзотика» Анжелікою Хоменко здобутий багатий педагогічний та хореографічний досвід, на основі якого розроблена цікава авторська програма. Програма розрахована на початковий, основний і вищій рівні навчання і відповідає вимогам та рекомендаціям Міністерства освіти і науки України.

Також Анжеліка Хоменко розробила методичний посібник «Хореографічна робота з дошкільнятами», що у 2009 році разом з авторською програмою посіли 1 місце у Всеукраїнському конкурсі серед педагогів позашкільних навчальних закладів.

Художній керівник Анжеліка Анатоліївна Хоменко постійно збагачує свій професійний і творчий  рівень, підвищує свою кваліфікацію.

У 2010 році отримала ступінь магістра за спеціальністю «Управління навчальним закладом» та здобула кваліфікацію керівника підприємства, установи та організації (у сфері освіти та виробничого навчання).

У 2013 році отримала звання «Заслужений діяч естрадного мистецтва України».

У 2014 році за результатами атестації – звання «Керівник гуртка-методист».

Ансамбль «Екзотика» для Анжеліки Хоменко – це її дитина, її життя, її любов, її нескінченні сумніви і пошук, предмет її гордості  і самовдосконалення. Вона  художній керівник,  хореограф, сценарист,  постановник, а також друга мама для всіх дітей «Екзотики». Зараз в ансамблі працює ціла команда професіоналів, небайдужих до життя колективу, але всі ниточки цього великого творчого організму знаходяться виключно в руках Анжеліки Хоменко.